Live Tech

The Community in universe

Domaci i strani filmovi.
Forum rules: OPĆA PRAVILA
50 % 50 %
By Overflow
Posts Avatar
Warcraft

IMDB link: You must login or register to view links.

Za slucaj da niste igrali WOW i slicne inacice istog, nemojte gubit vrijeme. Radnja filma ide pre brzo .. Cak i u slucaju da ste igrali ikoji Warcraft bude vam prebrzo. Scena iz scene ko da bjezi, bez da se dovoljno pojasni poanta svega. Film, umjesto da je napravljen u nekoliko nastavaka, napravljen je (za sad) samo u jednom.. I tih 2h nije dovoljno .. Trebalo bi još barem 3 puta toliko, a i onda je upitno kolko bi bilo dobro objašnjeno sve. Gledajte samo ako nemate druge opcije ..

Moja ocjena: 5 / 10
zyxi liked this
By Overflow
Posts Avatar
Stuber (2019)

IMDB link: You must login or register to view links.

Za ovaj film mogu reci da je vise nego odlicno iznenadjenje. Zasto? Film novijeg godista koji me je cak uspio nasmijat. Napomenut cu za pocetak, nemojte ocekivat neko brutalno filmsko ostvarenje, gdje trebate naprezat moždane stanice, jer film je ideal za odgledat tokom radnog tjedna i uzivat u istom. Radnju ne budem opisival, jer i sam mrzim dok se prilikom opisa zna sve prije nego li film sam pocne. Zato, za radnju pogledajte na nekom drugom portalu ili drugom postu - ja sam tu vise zbog preporuka i svog misljenja :-D .. Kroz film bi kao manu stavio da se dosta spominje Uber i vrlo moguce je (stUBER) bio glavni sponzor. Al to stvarno zanemarite, skroz nebitno je. Vjerujem da uzivat cete. Ima relativno malu ocjenu na IMDB al zanemarite i to - meni ionako imdb sluzi pretezno za sastavljanje liste gledanih filmova, al i onih koje gledao sam. Uglavnom, par glavnih junaka je u igri i dobro odradjuju svoj posao. Gluma je na mjestu. Ne znam dal je bio glavni cilj filma da bude komedija, al iz tog stajalista, uspjeli su napraviti nesto bolje od onih razvikanih cudesa. Uzivajte :)

Moja ocjena: 8 / 10
zyxi liked this
By Bravia
Posts Avatar
Judas and the Black Messiah
Image

Film 'Juda i crni Mesija' biografski je film o Fredu Hamptonu, ali samo tijekom tih godinu-dvije koliko je vodio čikašku 'podružnicu' Crnih pantera i osnivao Rainbow Coalition s pripadnicima drugih etničkih i rasnih manjina u Chicagu. Film je koncipiran tako da cijelu priču o Hamptonu izlaže kroz infiltraciju doušnika, Williama O'Neala u Hamptonovu organizaciju. I to je vrlo zanimljiv koncept. Problem je jedino to što taj dio priče - infiltracija, komunikacija doušnika s organizacijom, komunikacija s FBI-jem, njegov unutarnji konflikt i posljedice - nisu baš najbolje razrađeni. U nekim dijelovima čak i jesu blizu toga da postanu interesantni, ali onda ih zasjeni mnogo zanimljiviji prikaz samoga Hamptona i njegovih drugova iz Crnih pantera.
By Bravia
Posts Avatar
The Mauritanian (2021)

Image

The Mauritanian je pravna drama koju potpisuje režiser Kevin Mekdonald (The Last King of Scotland) sa triom scenarista. Scenario je baziran na memoarima Guantánamo Diary, bestseleru Njujork Tajmsa iz 2015. godine koje je objavio Muhamedu Salahi. U njima je pisao o svom iskustvu višegodišnjeg držanja bez optužnice u zatvoru Gvantanamo. Film je ušao u konkurenciju za filmske nagrade za 2020. godinu, a na nedavno održanoj dodeli Zlatnih Globusa je odneo jednu pobedu – Džodi Foster za sporednu žensku ulogu.

Radnja ovog filma prati istinitu priču u kojoj je godinama zatočeni Slahi (izvrsni Tahar Rahim) našao neočekivane saveznike u vidu advokatice Nensi Holander (Foster) i njene pomoćnice Teri Dankan (Šejlin Vudli). Kako saznajemo, Slahi je bio u kontaktu sa bratom preko Bin Ladenovog satelitskog telefona, što je nakon napada 11. septembra bilo sasvim dovoljno da bude zatočen bez optužnice radi ispitivanja. Sa druge strane, tim vojnih advokata na čelu sa Stjuartom (Benedikt Kamberbač) ima zadatak da dokaže da njegovo hapšenje i zatočeništvo nisu bili bez razloga.
kanalman liked this
By Bravia
Posts Avatar
The Social Dilemma (2020)

Image

The Social Dilemma je dokumentarni film Džefa Orlovskog koji je premijerno prikazan na festivalu Sundance, a zatim ga je otkupio Netflix koji ga je devetog septembra pustio na svoje servere. Po prvi put u istoriji ovog striming servisa je dokumentarac dospeo u sam vrh liste najgledanijih filmova. Film je od izlaska izazvao brojne rasprave, a mnogi ljudi su nakon gledanja ugasili naloge na društvenim mrežama.

U ovom filmu Orlovski sa svojim sagovornicima koji su radili u velikim IT kompanijama istražuje nagli porast popularnosti društvenih mreža i štetu koju su nanele društvu. Stavljen je akcenat na njihovo eksploatisanje sopstvenih korisnika radi finansijske dobiti, kako su dizajnirane da podstiču zavisnost, njihovu upotrebu u političke svrhe, efekat na mentalno zdravlje i njihovu ulogu u širenju teorija zavere.

Među sagovornicima se nalaze cenjeni ljudi u svojoj oblasti kao što su bivši dizajner u Guglu Tristan Heris, koji je sa Azom Raskinom osnovao Centar za humanu tehnologiju, kreator like dugmeta na Fejsbuku Džastin Rozenstajn, bivši direktor Pinteresta Tim Kendal i pionir virtuelne realnosti Džeron Lenier. Intervjui su ispresecani sa dramatizacijom koja predstavlja porodicu u kojoj su tinejdžeri zavisni od društvenih mreža i praktično ne ispuštaju telefon iz ruke.
Overflow liked this
long long title how many chars? lets see 123 ok more? yes 60

We have created lots of YouTube videos just so you can achieve [...]

Another post test yes yes yes or no, maybe ni? :-/

The best flat phpBB theme around. Period. Fine craftmanship and [...]

Do you need a super MOD? Well here it is. chew on this

All you need is right here. Content tag, SEO, listing, Pizza and spaghetti [...]

Lasagna on me this time ok? I got plenty of cash

this should be fantastic. but what about links,images, bbcodes etc etc? [...]